" />

נדל”ן על פני מניה – ככה יעזור לכם הבנק להרוויח ובגדול


היכן יותר קל להשקיע את הכסף שלכם – בנדל”ן או בשוק ההון? זו שאלה שכלל לא פשוט לענות עליה ועלולה לעלות לכם ביוקר אם לא תתנהלו בצורה נכונה. אך אם תשאלו את יזם הנדל”ן אורן קובי, הוא יסביר לכם מדוע השקעה בנדל”ן היא קלה וזולה יותר מאשר השקעה בשוק ההון. הסיבה המרכזית: כי הבנקים שמחים מאוד לתמוך כמעט בכל מי שמעוניין להשקיע בדירה.

“בניגוד להשקעה בשוק ההון, שנעשית לחלוטין על ידי ההון האישי שלכם”, אומר אורן קובי. “הבנקים מאפשרים ואפילו מעודדים את ציבור המשקיעים לקחת מהם הלוואות נדיבות על רכישת דירה. אפשר לקבל מהם ריבית פריים נוחה של 0.5 אחוז תמורת הבאת 30 עד 40 אחוז הון עצמי מערך הדירה הנרכשת על פני תקופה של 30 שנה”.

איך זה נראה במספרים

ערך הדירות בעשור האחרון טיפס ב-83 אחוזים. בהתחשב בנתון זה, אורן קובי מדגים את הנאמר לעיל: אם בעבר קניתם דירה במיליון שקל, כיום ניתן למכור אותה במחיר 1.83 מיליון שקל. בהתחשב בהנחה שלקחתם הלוואה מהבנק תמורת 30 אחוז הון עצמי, הוצאת מכיסכם בתחילת הדרך 300 אלף ש”ח בלבד. התוצאה היא שאחרי מכירת הדירה הרווחתם 1.53 מיליון שקל, כמובן לפני החזרת ההלוואה שלקחתם מהבנק.

אורן קובי מוסיף שבניגוד למניה השקעה בנדל”ן היא אמנם השקעה לטווח ארוך, לפעמים של שנה לפחות, אבל למשקיעים בעלי סבלנות יש סיכוי גבוה יותר שיקצרו את פירות ההשקעה שלהם במוקדם או במאוחר ויהנו מרווח גדול יותר מאשר אילו היו משקיעים בשוק ההון.

Rate this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *